Τετάρτη 6 Απριλίου 2016

Δάσκαλοι Ημαθίας- Παλαίμαχοι Ερασιτέχνες Ημαθίας 5-1

Ύστερα από μια επιβλητική εμφάνιση, που θύμισε παλιές καλές εποχές, η ομάδα μας νίκησε την ομάδα των Παλαιμάχων με 5-1. Εκτός από το ευρύ σκορ, η υπεροχή ήταν καθολική και χάθηκαν και πολλές άλλες ευκαιρίες. Το σκορ άνοιξε ο Βασιλείου στο 20΄ λεπτό του αγώνα ενώ οι Παλαίμαχοι έκαναν το λάθος να ισοφαρίσουν. Στο αμέσως επόμενο λεπτό η ομάδα μας πήρε εκ νέου το προβάδισμα με σουτ "φωτοβολίδα" έξω από την περιοχή του Αντώνη Βίτου. Το ημίχρονο έκλεισε με χαμένο πέναλτι της ομάδας των Παλαιμάχων. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βίτος πέτυχε το δεύτερο προσωπικό και τρίτο της ομάδας ενώ το σκορ ολοκλήρωσαν ο Νίκος Γκόγκος και ο Γιάννης Μουταφίδης που "έσπασε", κυριολεκτικά τη μέση του, και με πλασέ έγραψε το τελικό 5-1. Σίγουρα την επόμενη μέρα θα πήγε για φυσιοθεραπεία. Παρόλο το ευρύ σκορ η ομάδα πίεζε μέχρι το τελευταίο λεπτό για να πετύχει κι άλλα γκολ.
Εδώ να σημειώσουμε ότι, αν και απουσίαζε ο κόουτς της ομάδας, η ομάδα έπαιξε πειθαρχημένα και με πάθος για τη νίκη. Επίσης ακόμη έχει αρκετές απουσίες από το ρόστερ της, το οποίο φαίνεται ότι θα είναι το πιο πλήρες των τελευταίων ετών και θα δοθεί μεγάλη μάχη για την είσοδο στην εντεκάδα.