Τετάρτη 27 Μαΐου 2015

Ημαθία - Πιερία 4-2

Ένα πολύ όμορφο παιχνίδι είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι λίγοι φίλαθλοι που βρέθηκαν στο κοινοτικό στάδιο Παλατιτσίων τη Δευτέρα 25-5. Η ομάδα της Κατερίνης εκμεταλλεύτηκε τα λάθη στην άμυνα και την ολιγωρία που έδειξαν οι αμυντικοί της Ημαθίας και κατάφερε να προηγηθεί με 0-2. Όλα έδειχναν ότι θα είχε ένα ευχάριστο απόγευμα και θα πετύχαινε μια μεγάλη νίκη εκτός έδρας απέναντι  στον αιώνιο αντίπαλο. Όμως, όπως και στο παιχνίδι της Πιερίας, η ομάδα της Ημαθίας κατάφερε να ισοφαρίσει με τον αναγεννημένο Παυλίδη και να προηγηθεί με  ένα εντυπωσιακό γκολ του Γκατζούφα λίγο πριν τελειώσει το ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο με ένα ακόμη γκολ του Μουταφίδη η ομάδα της Ημαθίας σφράγισε μια πολύ μεγάλη νίκη απέναντι σε ένα πολύ καλό αντίπαλο. Το παιχνίδι έγινε σ' ένα εξαιρετικά φιλικό κλίμα. Μετά το παιχνίδι η ομάδα της Ημαθίας δεξιώθηκε τους φιλοξενούμενους με σουβλάκια και μπίρες.

Η καλή προθέρμανση βοήθησε τον Παυλίδη να επιστρέψει στα γκολ.

Η Ημαθία κατέβασε για πρώτη φορά φέτος 14άδα

Στη φωτογραφία, μαζί με την ομάδα μας, ο διαιτητής της συνάντησης που δεν αντιμετώπισε κανένα πρόβλημα

Οι δυο ομάδες μαζί σε αναμνηστική φωτογραφία.