Πέμπτη 8 Νοεμβρίου 2012

Τετάρτη 7-11-2012 Σταυρός Ημαθίας-Εκπαιδευτικοί Π.Ε. Ημαθίας

Σταυρός Ημαθίας-Εκπαιδευτικοί Π.Ε. Ημαθίας  4-1

Σε ένα δύσκολο παιχνίδι η ομάδα μας έχασε με 4-1 από την πολύ καλή και πολύ νεανική ομάδα του Σταυρού. Βέβαια οι απουσίες ήταν πολλές αφού παρασιαστήκαμε στον αγωνιστικό χώρο με έντεκα ποδοσφαιριστές ενώ λόγω της απουσίας προπονητή δεν υπήρχε και η απαραίτητη καθοδήγηση από τον πάγκο. Στην αρχή του παιχνιδιού παίξαμε μαζική άμυνα και καταφέραμε να αποφύγουμε το γκολ, το οποίο ήρθε στο 30΄. Ο επιθετικός του Σταυρού χρησιμοποίησε το χέρι του για να ελέγξει την μπάλα πριν πετύχει το γκολ. Οι διαμαρτυρίες του Κωστίκα δεν έπιασαν τόπο και ο διαιτητής έδειξε σέντρα. Κατόπιν αυτού οι γηπεδούχοι πέτυχαν και δεύτερο γκολ πριν κλείσει το ημίχρονο. Στο δεύτερο ημίχρονο που ξεκίνησε κάτω από δυνατή βροχή οι γηπεδούχοι αφού γλίτωσαν από τη μείωση και ίσως την ισοφάριση πέτυχαν άλλα δύο γκολ, κατά τη γνώμη μας από θέση οφσάιντ. Ο διαιτητής όμως που ήταν στον πάγκο για να προφυλαχτεί από τη βροχή τα μέτρησε κανονικά. Το μόνο που κατάφερε η ομάδα μας ήταν να πετύχει το γκολ της τιμής στο τέλος του παιχνιδιού. Τέλος πάρολο τη βροχή οι συνθήκες του παιχνιδιού ήταν ιδανικές για ποδοσφαιρικό αγώνα. Δυστυχώς η ομάδα μας χάνει για λίγες ημέρες με θλάση το Βασιλείου.