Τετάρτη 14 Νοεμβρίου 2012

ΠΑΛΑΙΜΑΧΟΙ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ-ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΟΙ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΗΜΑΘΙΑΣ 4-2

Κάτω από πολύ όμορφες καιρικές συνθήκες, θύμιζε η βραδιά καλοκαίρι και σε ένα καταπληκτικό γήπεδο αυτό του Καμποχωρίου Αλεξάνδρειας Ημαθίας η ομάδα έδωσε φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας με τους Παλαιμάχους Αλεξάνδρειας. Έγινε ένα πολύ καλό παιχνίδι μεταξύ των δύο ομάδων. Η ομάδα μας ήταν ανταγωνιστική με την πολύ καλή ομάδα των Παλαιμάχων που είχαν πέντε πάρα πολύ καλούς ποδοσφαιριστές. Οι τρεις από αυτούς μέχρι πρότινος εν ενεργεία σε ομάδες Α΄ κατηγορίας. Προηγήθηκε η ομάδα των εκπαιδευτικών Ημαθίας με κοντινό πλασέ του Ορδουλίδη Κυριάκου, αλλά πολύ γρήγορα οι Παλαίμαχοι ισοφάρισαν με ένα μακρινό ευθύβολο δυνατό σουτ. Το ημίχρονο έκλεισε βρίσκοντας την ομάδα των Παλαιμάχων να προηγείται με σκορ 2-1. Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με διαδοχικές ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες. Οι Παλαίμαχοι πέτυχαν άλλα δύο τέρματα και προηγήθηκαν με 4-1. Στο τέλος η ομάδα μας πέτυχε ένα πολύ όμορφο τέρμα ύστερα από εξαιρετική ενέργεια του Γκόγκου και μείωσε το σκορ σε 4-2.